Aslı Tunç

New York Times ve USA Today verilerine göre, kitapları en fazla satan kadın yazarlardan biri olan Amerikalı yazar Denise Grower Swank, Kansas Missouri doğumludur ve on dokuz yaşına kadar hayatına bu eyalette devam etmiştir. Yaşamının bundan sonraki on yıllık bölümünü dört eyalet ve beş şehir değiştirerek geçirdiği için hayatının bu kısmında kendini bir göçebe olarak tanımlamaktadır.

Üçü evlatlık, altı çocuk annesi olan yazar çocuklarına ve ailesine olan düşkünlüğünü, hobileri sorulduğunda en keyif aldığı şeyin kendi mutfağında bütün çocuklarıyla birlikte dans edip keyifli vakit geçirmek olduğunu ifade etmektedir.

Yazarlık serüvenine dördüncü sınıfta yetmiş sayfalık bir deftere yazdığı ilk romanı ile başlayan Swank, bu tutkusunu lise yıllarında da devam ettirmiş ve yirmili yaşlarında çeşitli romanlara imza atmıştır. Yazdıklarını başkaları ile paylaşabilmek adına açtığı “There is Always Room For One More” isimli blog sayesinde daha sık ve etkin yazma fırsatı bulmuştur. Profesyonelliğe geçiş yapmak için doğru zaman olduğunu düşündüğü 2009 yılının sonbaharında, yazmaya nereden başlayacağını bilmeyen yeni yazarlara yol gösteren ve yaratıcı yazarlığı destekleyen NaNoWriMo platformuna dahil olmuş, böylece romanlarını daha geniş kitleler ile buluşturabilmek adına ilk önemli adımı atmıştır.

Eserlerini kurgularına göre gizemli, romantik, fantastik ve genç yetişkin romanları olarak kategorize eden yazarın kitapları ve Magnolia Steele, Rose Gardner gibi serileri dünya çapında ilgi ve beğeni ile takip edilmektedir. 

Arka Kapak dergisi 14. sayı