MiMEdebiyat 10. yılında yeni projeleriyle edebiyatseverlerle buluşuyor. MiM Sanat Merkezi’nin on yıldır süren edebiyat atölyelerinin bu sezon Mayıs ayı konuğu  İletişim Yayınları’ndan çıkan “Olduğu Kadar Güzeldik” adlı öykü kitabıyla Sait Faik Hikaye Ödülü’nün sahibi; “Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde” öykü kitabı ve “Dünya Bu Kadar“romanıyla tanıdığımız yazar Mahir Ünsal Eriş.

Mahir Ünsal Eriş ile “Hikaye Anlatmak” atölyesi; Mayıs ayı boyunca beş haftalık programla Pazar günleri (3-31 Mayıs) 14.00-17.00arasında, Salı günleri (5 Mayıs-2 Haziran) 19.00-22.00 arasında gerçekleşecek.

Sade, içten ve akıcı anlatım diliyle insan sıcaklığını, doğallığını yakalayacağınız öykülerin yazarı Eriş; çeşitli dillerden çevirdiği hikaye,makale,kitapların yanısıra Gümüşlük Akademisi’nde Dil Atölyesi dersleri vermiştir. Halen OtDergi’de hikayeleri yayınlanmaktadır.

Kayıtları süren atölye ile ilgi ayrıntılı bilgiyi; www.mimsanat.org adresinden ve https://www.facebook.com/mimOdaMimsanatMerkezi sayfalarından edinebilirsiniz.